Cumhurbaşkanı Erdoğan: Küresel güveni tesis etmek için ortak çaba sarf etmeliyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla yeni tip corona virüs (Covid-19) gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi sona erdi. Zirve 2 saat 15 dakika sürdü. Erdoğan zirvedeki konuşmasında, “Küresel güveni tesis etmek için ortak çaba sarf etmeliyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip corona virüs (Covid-19) gündemiyle toplanan G20 Liderler Olağanüstü Zirvesi’ne video konferans yöntemiyle katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Tarabya’daki Huber Köşkü’nden iştirak ettiği zirve 2 saat 15 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  video konferans konuşmasından öne çıkanlar,

”Küresel güveni tesis etmek için ortak çaba sarf etmeliyiz. Salgınla mücadele gelişmiş ülkeler dahi zorluk yaşıyor. Gelişmekte olan ülkelere yardım konusunu önemsiyorum. Virüs insanları bir araya getirme fırsatı tanıdı. Küresel finansal kriz döneminde yaptığımız gibi bir an önce harekete geçmeliyiz.”

Video konferans yöntemiyle yapılan zirvede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve G20 Türkiye Şerpası Hayrettin Demircan da yer aldı.

G-20 ülkelerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, ABD, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Meksika, Rusya, Suudi Arabistan, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu oluşturuyor.

Menü
WhatsApp chat